Emre Mor ve Galatasaray: Patlama Gelir mi?

0
61
Emre Mor Galatasaray transferi gerçekleşiyor. Galatasaray'da ne yapar? Sizler için Emre Mor Galatasaray transferini değerlendirdik.

Resmi olarak henüz açıklanmasa da Emre Mor, çok yüksek ihtimalle yeni sezonda Galatasaray forması giyecek. 21 yaşındaki milli oyuncu, Galatasaray‘da ne yapar? Sizler için Emre Mor Galatasaray transferini değerlendirdik.

Emre Mor Son Durumu 

Emre Mor, çok genç yaşta dikkat çeken bir futbolcu ve henüz 21 yaşında. Ancak tam yıldızı parlamışken hemen ardından gelmesi beklenen sıçrayışı sağlayamadı. Bu tür durumlarda genelde iki şey olur. Ya futbolcu en doğru yaşını bulur; örneğin Burak Yılmaz, ve o noktadan itibaren olgun ve başat bir oyuncu olur ya da bitmeyen bir beklenti yıllar sürer ve bir yerden sonra durum kabullenilir; örneğin Muhammet Demir. Tabi bu kadar keskin çizgilerle işleyen bir kural yok ama Emre Mor için gerçeklerden hareket edersek bir yere varılabilir.

Danimarka’da Nordsjaelland kulübünde profesyonel olan ve Danimarka U19 takımında da oynayan Mor, henüz 19 yaşındayken Borussia Dortmund tarafından 9,75 Milyon Euro bedelle transfer edildi.  Klopp’un gidişinden 1 yıl sonra ama Dortmund gibi bir kulüp boşuna böyle bir iş yapmaz. Akabinde A Milli takımı seçti ve orada da dikkat çekti. Ancak devamı gelmedi. Dortmund’la 1 sezonda 6’sı ilk 11 toplam 19 maça çıkıp 1 gol attı. Rakamlar bir yana Dortmund onu henüz yeterli bulmadı ki 13 Milyon Euro’ya Celta Vigo’ya gönderildi. Celta Vigo onu yeterli ve uygun buldu ki böyle bir parayı ödedi. Emre Mor’un La Liga performansı ise 2 sezonda toplam 37 maç, 1 gol ve 2 asist.

Emre Mor, kesinlikle çabuk, hızlı ve teknik bir futbolcu. Ancak Avrupa’da üst düzey oynamak için artık bu da yetmiyor. Kendi oyun bilginle yeteneklerine hükmetmen ve ortaya bir futbol karakteri çıkarmalısın. Emre Mor, belki de bunu icra edecek ortamı bulamadı ya da ona sıra gelmedi. Galatasaray’da Fatih Terim ki Milli takımda birlikte çalıştılar, Mor için iyi bir avantaj olabilir. Dolayısıyla Emre Mor Galatasaray’da ya müthiş bir sıçrama yapar ya da kendisinden beklentileri, kendisi dahil herkes bitirir. Arası yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here