Teknik Direktör Yaprak Dökümü Başladı

0
13
Milli maç arası öncesinde Süper Lig'den iki ayrılık haberi gelirken bir tane de İtalya Serie A'dan bir haber geldi. İşte ilk teknik direktör ayrılıkları.

Liglerin başlamasının üzerinden 7-8 Hafta geçti ve her sezonun olmazsa olmazı teknik direktör yollama mevsimi de açıldı. Her sezon yeni umutlarla başlanan yolun ilk virajı olan 5-10 haftalık periyotları başarı ile geçemeyen takımlarda ilk bakılan yer teknik direktörler oluyor. Bu bakışın ardından da çok az teknik direktör ayakta kalabiliyor. Milli maç arası öncesinde Süper Lig’den iki ayrılık haberi gelirken bir tane de İtalya Serie A’dan bir haber geldi. İşte ilk teknik direktör ayrılıkları.

Hikmet Karaman – Kayserispor 

Yılmaz Vural kadar olmasa da Anadolu takımlarını çok sık dolaşan hocalardan biri olan Hikmet Karaman, geçen sezon ortasında Ertuğrul Sağlam’ın yerine gelip “yükselişe geçirdiği” Kayserispor’dan 7. hafta sonu itibariyle ayrıldı. Kayserispor’un Sağlam’ı neden gönderip Karaman’ı neden aldığını ve yeni sezondaki hoca tercihleri stratejisini şu yazımızda sorgulamıştık.

Yücel İldiz – Denizlispor

Aslında her şey çok güzel başlamıştı. Ligin ilk maçında son şampiyon Galatasaray’ı 2-0 yenmişlerdi ve sonra da Antalya deplasmanından yine aynı skorla galibiyet ve Göztepe deplasmanından beraberlikle 3 haftada 7 puan! Sonrasında ise 4 maçta yalnızca 1 puan ki son mağlubiyet Yeni Malatyaspor’a 5-1 ile oldu. Hani Galatasaray’ı 2-0 yenmeleri normal de Malatya’ya deplasmanda 5-1 yenilmeleri mi anormal bilemedik ama sonuçta 8 puanda olmak da çok mu kötüydü ya da Yücel Hoca’nın yerine kim hangi düşünce ile getirilecek bakacağız.

Marco Giampaolo – Milan

Evet, Serie A’dan da bir ayrılık haberi geldi. Zaten biraz da olmayacak duaya amin bir durumdu. Milan’ın hocası olabilecek bir kişi ile 80 kuşağının çocukluk rüyası olan Milan’a yakışan bir kadro kurulmadıkça daha çok Giampaolo gelir, gider.